KURUMSAL

KURUMSAL

HAKKIMIZDA

RB Karesi Tekstil, 1983 yılında çözgü üretimiyle sektöre adım atmış ve yıllar içinde polimer, poy, iplik, dokuma, boyahane, örme, baskı, büküm, brode ve fantezi iplik gibi ürünlerin üretimine yönelik yatırımlar yaparak entegre bir tesis haline gelmiştir. Bu yatırımlarla tekstil sektöründe öncü konuma yükselmiştir. Sürdürülebilirlik ve çevrecilik politikalarını benimseyen RB Karesi Tekstil, entegre tesislerinde günlük 70 ton geri dönüşümlü iplik üretimi yaparak doğayı koruma yolunda önemli bir adım atmaktadır.
Küresel rekabet içerisinde her geçen gün artan gücüyle aranan ve tercih edilen bir konuma yükselen RB Karesi Tekstil, dünya çapında servis verdiği binlerce müşterisinin güveni ile sürekli büyüme ve gelişmeye devam etmektedir.
RB Karesi Tekstil, Karesi Holding çatısı altında faaliyet göstermektedir ve dört ana lokasyonda yıllık 250 milyon metre kumaş üretimi yapmaktadır. Yatırımlarına hız kesmeden devam eden RB Karesi Tekstil, toplam 350 bin ton polyester iplik kapasitesine sahip olmanın yanı sıra 6000'i aşkın personeli ve ar-ge merkezleriyle de yerli ve milli üretime katkı sağlamaktadır.
RB Karesi Tekstil, her fabrikasının bir kaleden farksız olduğu ilkesiyle ve yenilikçi bir anlayışla yatırımlarına devam etmektedir. Bu sayede, hem Türkiye ekonomisine katkıda bulunmakta hem de sektördeki liderliğini sürdürmektedir.