GERİ DÖNÜŞÜM

GERİ DÖNÜŞÜM

GERİ DÖNÜŞÜM

Farklı üretim yerleşkeleri ile toplamda milyonlarca metrekareye yayılmış olan holdingimiz, sürdürülebilir çevrenin gereği olarak üretim yerleşkelerinde gerçekleşen üretimlere uygun geri dönüşüm süreçleri yürütmektedir.

ARITMA

Su da dahil olmak üzere tesislerimizde kullanıldıktan sonra atık durumuna gelen tüm sıvı atıklarımız, sürdürülebilir çevre anlayışımız gereği son teknoloji biyolojik arıtma havuzlarında gerekli işlemlere tabi tutulmaktadır. Çevreye sıfır zarar verecek hale getirilien atıklar temiz suya dönüştürülerek tekrar kullanım için işletmelerimize aktarılmakta, diğer sıvı atıklar da ilgili geri dönüşüm süreçlerine yönlendirilmektedir.

RECYCLE CİPS

Entegre tesislerimizden çıkan polyester atıklarımızın tamamı cips üretim tesisimizde yeniden değerlendirilip, başta iplik olmak üzere polyester cips üretilen pek çok alanda geri dönüştürülmüş polyester ürün üretiminde kullanılmaktadır.

RECYCLE İPLİK

Cips tesisimizde üretilen geri dönüşüm cipslerimiz, entegre tesisimiz bünyesindeki POY - Polimer tesislerimizde iplik üretimine hazır hale getirilip recycle iplik üretiminde kullanılmakta ve geri dönüşüm iplik olarak değerlendirilmektedir.