TEKSTİL

TEKSTİL

İPLİK

İplik alanında Türkiye'nin lider konumunda olan holdingimizin bünyesindeki 3 farklı yerleşkemizde gerçekleştirdiğimiz üretimlerimizle hem kendi ürün kalitelerimizin devamlılığını garanti altına alıyor hem de Türkiye ve dünyadaki dokuma, örme, çorap, denim, dar dokuma sektörleri başta olmak üzere her sektörden kumaş üreticileri ile yüksek kaliteli iplikleri buluşturuyoruz. Tüm bu üretim süreçlerimizde faaliyetlerimizi geri dönüşüm standartları çerçevesinde, en çevreci ve en sürdürülebilir şekilde gerçekleştiriyoruz.

Polyester İplik

Kumaş üretiminin merkezinde olan polyester ipliğin tüketimine tüm çalışkanlığı ile hizmet eden tesislerimizde, geniş denye ve filement aralıklarında ekru, siyah ve renkli polyester iplik üretimi gerçekleştirilmektedir.

Naylon İplik

Başta çorap olmak üzere birçok ürünlerin içeriğinde kullanılan naylon iplikler farklı renkleriyle üretilip, Türkiye'nin ve dünyanın dört bir yanındaki mamul üreticileri ile buluşturuluyor.

Elastanlı İplik - Gipe

Elastikiyete sahip kumaşların üretiminde kullanılan elastanlı ipliklerin piyasada ihtiyaç duyulan tüm denye flamanlarda üretimleri, istenilen elastan denyeleriyle birleştirilerek üretimleri yapılmaktadır.

Renkli İplik

Özel taleplere cevap vermek üzere, POY- Polimer tesislerimizde renkli olarak hazırlanan ham madelerin tekstürize edilmesiyle üretilen renkli iplikler; boyahanede renk verilmesine gerek kalmadan yüksek hassasiyetli renkli kumaş üretimi için hazırlanmaktadır.

Recycle İplik

Üretim tesislerimizden çıkan fire ve atıklarımız başta olmak üzere, pek çok polyester atığı entegre tesisimiz bünyesinde cipse çevrilip yeniden iplik üretiminde kullanılmaktadır. Bu özel üretim süreci dahilinde recycle iplikler üretilmekte ve çoğu büyük firmanın çevreci kreasyonları da dahil olmak üzere kullanılmaktadır.

Bükümlü İplik

Özel üretim alanlarında ihtiyaç duyulan bükümlü / turlu iplikler, kendi ürettiğimiz ipliklerin büküm fabrikamızda işleme tabi tutulmasıyla hazırlanmaktadır.

Brode İplik

Fantezi kumaşlarda özellikle ihtiyaç duyulan brode iplikler, entegre iplik tesislerimizde özenle hazırlanmakta ve hem kendi üretimlerimizde kullanılmakta hem de fantezi kumaş üreticilerinin beğenisine sunulmaktadır.