BURKAY’DAN RB KARESİ TEKSTİL FİRMASINA ZİYARET

BURKAY’DAN RB KARESİ TEKSTİL FİRMASINA ZİYARET

Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO) Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Burkay, RB Karesi Tekstil Yönetim Kurulu Başkanı Ramazan Bayduz ile biraraya geldi.
BTSO Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Burkay, Gürsu İlçesi Samanlı Mahallesi’nde faaliyet gösteren RB Karesi Tekstil Fabrikası’nı ziyaret etti. Karesi Tekstil Yönetim Kurulu Başkanı Ramazan Bayduz ile biraraya gelen BTSO Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Burkay, geçtiğimiz Temmuz ayında çıkan yangının ardından kısa sürede toparlanarak yurt içindeki ve yurt dışındaki birçok firmaya hız kesmeden hizmet veren Karesi Tekstil Firması’nı çalışmalarından dolayı tebrik etti.
RB Karesi Tekstil firmasının insan gücü ve teknolojiyi kullanarak, tekstil sektöründe en fazla istihdamı sağlayan firmalardan biri olduğunu belirten İbrahim Burkay, firmanın Ar-GE ve tasarım konularında gerçekleştirdiği çalışmalarla örnek gösterildiğini söyledi. Firmaların Ar-GE ve inovasyonla farklılaştığını belirten BTSO Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Burkay, “Küresel rekabet ortamında ucuz iş gücü gibi avantajlar artık üstünlük için yeterli değil. Dünyada ilk 10 ekonomi arasında yer almak istiyorsak geleneksel üretim süreçleri ile düşük katma değerli üretimden, katma değeri yüksek üretim modeline geçmek zorundayız. Bursa katma değerli üretimde RB Karesi Tekstil Firması gibi Ar-GE ve inovasyona önem veren firmalarımız sayesinde Türkiye’nin lider şehirleri arasında yer alıyor” dedi.
“EN AZ HATA VE EN YÜKSEK KALİTE İÇİN ÇALIŞIYORUZ”
RB Karesi Tekstil Yönetim Kurulu Başkanı Ramazan Bayduz ise, gerçekleştirdiği ziyaretten dolayı BTSO Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Burkay’a teşekkür etti. Yıllık 50 milyon metre dokuma ve 20 bin ton boyahane üretim kapasitesi ile sektörde her zaman yeni yatırımlarla büyümeyi hedeflediklerini ifade eden Bayduz, “Firmamız her zaman müşteri memnuniyetini hedeflemiştir. En az hata ve en yüksek kalite için laboratuar ve kalite kontrol departmanlarımızı ileri teknoloji imkanları ile donattık. Yurtiçi ve yurt dışındaki birçok seçkin firma ürettiğimiz kumaşları kullanıyor. Yüksek üretim gücüyle, hızlı ve kaliteli hizmet vermeye devam ediyoruz" dedi.
Gerçekleştirilen görüşmenin ardından BTSO Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Burkay ve Karesi Tekstil Yönetim Kurulu Başkanı Ramazan Bayduz, 145 bin metrekare üzerine kurulu olan fabrikada incelemelerde bulundu.

MİLLİYET

123